Przedszkole Niepubliczne Supełek w Siechnicach

50

szczęśliwych dzieci

13

osób doświadczonej kadry

250

m² powierzchni

10

zajęć dodatkowych
Wiemy jak ważny dla Was jest wybór dobrego przedszkola dla swoich pociech. Przedszkole pełni kluczową, niezwykle ważną rolę w kształtowaniu i rozwoju młodego człowieka.

Naszą misją jest wszechstronna edukacja, wspomaganie rozwoju oraz wspieranie rodziców w wychowaniu, aby dzieci dobrze radziły sobie z wyzwaniami czekającymi na nie w przyszłości.

Nasze przedszkole istnieje od 2014 roku, a powstało jako kontynuacja zajęć dla najmłodszych przygotowujących do przedszkola, prowadzonych przez zespół Centrum Edukacyjno – Terapeutycznego Supełek od 2012 roku.

Od tego czasu wciąż doskonalimy swoje umiejętności, starannie dobieramy kadrę profesjonalistów rozumiejących potrzeby dzieci oraz pracujących dla Państwa z pasją.

CO NAS WYRÓŻNIA

Wciąż się rozwijamy, uczestniczymy w szkoleniach i konferencjach, a nasz zespół z każdym rokiem zasilają kolejni doświadczeni entuzjaści pracy z dziećmi.

Tworzymy kameralne przedszkole z grupami integracyjnymi. Stawiamy sobie za cel wyrównywanie szans edukacyjnych i społecznych najmłodszych dzieci w atmosferze wzajemnego zrozumienia, tolerancji i akceptacji. Dbamy o dobre relacje, a w szczególności o jak najlepszą integrację dzieci z wyzwaniami rozwojowymi z ich rówieśnikami. W program wychowania przedszkolnego włączamy wiele metod terapeutycznych m.in. Integracji Sensorycznej, Ruchu Rozwijającego W.Sherborne, Metodę Dobrego Startu, Program Aktywności Knillów, arteterapię, dogoterapię, trening umiejętności społecznych.

Staramy się odkrywać potrzeby dzieci, ponieważ wierzymy, że za każdym zachowaniem stoi próba ich zaspokojenia. Poświęcamy wiele czasu obserwacji według zasady T. Gordona „widzę – słucham – mówię – rozpoznaję”. Koncentrujemy się na rozwiązaniach ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb.

W naszym przedszkolu dzieci uczą się w trzech grupach: 5-6 latków, 3-4 latków oraz w grupie terapeutycznej.

Dysponujemy przestrzenną, nowoczesną i bezpieczną bazą lokalową o powierzchni 250 m2, na którą składają się trzy sale dydaktyczne z łazienkami, dwa gabinety terapeutyczne, sala do terapii Integracji Sensorycznej oraz powierzchnie sanitarne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przedszkole posiada także własny ogródek, w którym w okresie wiosenno – letnim uprawiamy warzywa i owoce oraz hodujemy kwiaty.

Supełek to miejsce wyjątkowe, w którym wszystkie dzieci traktujemy indywidualnie i jesteśmy uważni na ich potrzeby. Pomagamy rozwijać talenty i zainteresowania, zdobywać nowe umiejętności i stawiać czoła trudnościom. Staramy się tworzyć wymarzone miejsce, które pozwoli dzieciom na dobry start w szkole, a rodzice mogą liczyć na wsparcie wykwalifikowanej kadry. Bardzo ważna jest dla nas wpółpraca z rodzicami, którzy są dla nas partnerami w procesie edukacyjno – wychowawczym. Chcemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem, jednocześnie jesteśmy otwarci na nowe pomysły i sugestie.

METODY PRACY

Stawiamy na rozwój samodzielności, na wielozmysłowe uczenie się przez doświadczanie i eksperymentowanie. Nasi nauczyciele to mentorzy, którzy dają dzieciom przestrzeń do badania i eksperymentowania. Bliskie są nam założenia pedagogiki Marii Montessori, Walfdorskiej oraz koncepcja Thomasa Gordona. Staramy się pracować w duchu Porozumienia Bez Przemocy Marshala Rosenberga NVC.

Jesteśmy przekonani, że mowa, komunikacja, umiejętności społeczne oraz percepcyjne i motoryczne warunkują prawidłowy rozwój poznawczy i emocjonalny, dlatego ich stymulacji poświęcamy szczególną uwagę. Nasi nauczyciele w codziennej pracy sięgają do sprawdzonych, a zarazem nowoczesnych metod, wykorzystując m.in. Metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, Integracji Sensorycznej, Metodę Dobrego Startu, Programy Aktywności „Świadomość ciała, dotyk, komunikacja” Knillów, trening umiejętności społecznych, sensoplastykę, bajkoterapię, arteterapię i dogoterapię.

INSPIRUJE NAS NATURA

Inspiruje nas natura i skandynawskie przekonanie, że „nie ma złej pogody na spacer, są tylko źle dobrane ubrania”. Gdy tylko możemy staramy się być blisko natury. Sadzimy warzywa i owoce w przedszkolnym ogródku, obserwujemy wyhodowane w sali rośliny, patrzymy przez lupę na skarby przyniesione z lasu, a także staramy się odbywać wycieczki bliżej natury do gospodarstw, lasu lub w góry. Wprowadziliśmy cykl zajęć leśnych, podczas których dzieci mogą same zorganizować sobie czas, wykazać się kreatywnością, doświadczać i badać, a my dbamy, aby ich aktywność była bezpieczna.

ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU

JĘZYK ANGIELSKI

JĘZYK HISZPAŃSKI

LOGOPEDIA I LOGORYTMIKA

INTEGRACJA SENSORYCZNA

RYTMIKA

TANIEC

KODOWANIE

DOGOTERAPIA

SENSOPLASTYKA

JOGA I RELAKSACJA

TENIS

GIMNASTYKA

LEŚNE PRZEDSZKOLE

MALI KUCHARZE - ZAJĘCIA KULINARNE

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Przedszkole jest czynne w godzinach od 7.00 do 17.00

7:00 – 8:30 Powitanie dzieci i zabawy swobodne w kącikach zainteresowań / zabawy ruchowe/ zajęcia indywidualne i zespołowe
8.30 Powitanie/ Poranny krąg, omówienie kalendarza (pora roku, miesiąc, dzień tygodnia, pora dnia)
8.45 Przygotowanie do śniadania – czynności higieniczne
9.00 Śniadanie
9.45 – 11.15 zajęcia dydaktyczne (I blok)/ język angielski/zajęcia rozwijające zainteresowania/ projekty edukacyjne
11.30 -12.15 zabawy na świeżym powietrzu
12.15 Przygotowanie do zupy – czynności higieniczne
12.30 Zupa
13.15 Relaks, bajkoterapia
13.45 Zajęcia dydaktyczne (II blok)/arteterapia
14.30 Czynności higieniczne, II danie
15.00 -17.00 Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań/ gry edukacyjne i zespołowe/ zabawy konstrukcyjne/ zabawy muzyczno – ruchowe/ zabawy na świeżym powietrzu/ pożegnanie dzieci

KSZTAŁCENIE SPECJALNE I WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU

W naszym przedszkolu tworzymy dwie grupy integracyjne i jedną terapeutyczną. Posiadamy bogato wyposażone zaplecze oraz kadrę profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem, aby właściwie wspierać rozwój dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Naszych nauczycieli na co dzień wspierają pedagodzy specjalni, logopedzi, psycholodzy, fizjoterapeuci oraz terapeuci SI. Realizujemy kształcenie specjalne oraz wczesne wspomaganie rozwoju dla naszych podopiecznych.

ZDROWO JEMY, ZDOROWO ROŚNIEMY

Dobrze wiemy, że zbilansowana dieta jest niezmiernie ważna dla ich prawidłowego rozwoju dzieci! Dlatego w naszym przedszkolu dbamy o wysokie standardy żywieniowe. Korzystamy z usług firmy Pychotka Catering. Nasze obiady spełniają najwyższe normy jakości, a jadłospis jest opracowany przez dietetyka specjalnie na potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym. Zapewniamy także posiłki bezglutenowe, bezmleczne i wegetariańskie.

REKRUTACJA

Do przedszkola można zapisać dziecko przez cały rok, jeśli dysponujemy wolnymi miejscami. Rekrutacja do przedszkola jest dwuetapowa:

1. Pobranie i wypełnienie Karty informacyjnej oraz dostarczenie jej do przedszkola.
2. Rozmowa rekrutacyjna, podczas której przedstawimy Państwu naszą ofertę oraz metody pracy, pokażemy przedszkole i przedstawimy naszych nauczycieli.

Chcielibyśmy też poznać Państwa oczekiwania i wartości.

Facebook